Заходи з соціальної реабілітації

Соціальна реабілітація

Заходи з соціальної реабілітації в Центрі здійснюється відповідно до індивідуальних програм реабілітації інваліда (ІПР) та «Соціальних нормативів у сфері професійної реабілітації інвалідів для центрів професійної реабілітації інвалідів системи Міністерства соціальної політики України».
Процес соціальної реабілітації слухачів у Центрі розпочинається з моменту приїзду до Центру для проходження профвідбору і проходить у три етапи.
Перший етап – вступна соціальна діагностика, прогностика, розробка індивідуального плану реабілітаційних заходів слухача, формування навчальних груп з урахуванням показників соціальної сумісності, сприяння процесу адаптації слухача до умов навчання в Центрі.
Другий етап – активна реабілітація, підтримка і стимуляція (протягом всього курсу професійної реабілітації). Основні завдання другого етапу полягають у проведенні повного комплексу всіх заходів соціальної реабілітації відповідно до індивідуального плану реабілітації.
Третій етап – оцінка змін, які відбулися в процесі надання соціальних послуг, аналіз та вивчення нових потреб, які з’явилися у слухача в процесі професійної реабілітації, підготовка слухача до згортання соціальної допомоги, надання конкретних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.
Форми соціальної реабілітації:
1. Індивідуальна робота: індивідуальні бесіди; консультування; соціально-побутовий патронаж.
2. Групова робота: групові лекції; групові бесіди; дискусії;
3. Соціокультурна реабілітація: організація конкурсів-презентацій робітничих професій, тематичних вечорів, спортивних змагань,  екскурсій, виставок, концертів, перегляд фільмів, дискотеки.